Özel Güvenlik Haftası

Özel güvenlik hizmetlerinin yasal çerçevesini belirleyen ve 26 Haziran 2004'te yürürlüğe giren Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun, 16 yılı geride bıraktı.

Bu kanunun kabul edildiği 26 Haziran ise Özel Güvenlik Günü ve Haftası olarak kutlanıyor.

Sektör olarak, gece – gündüz, yaz-kış demeden, vatanımız için, halkımız için, Milletimizin can ve mal güvenliği için 7/24 nöbet tutan özel güvenlik teşkilatının 17. Yıl dönümünü siz fedakâr ve mesleğini seven meslektaşlarımızla birlikte kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

KAYTAN GÜVENLİK ailesi olarak, devletimizin emrinde milletimizin hizmetinde, çalışma hayatının tüm zorluklarına rağmen mücadele eden Özel Güvenlik sektörünün içinde yer almaktan onur duyuyoruz.

Kamu güvenliği açısından, genel kolluk ve özel güvenlik görevlilerinin işbirliği içerisinde çalışması ile güvenlik hizmetleri daha etkin ve güçlü bir yapıya sahip olmuş, toplumun kendisini daha huzurlu ve güvende hissetmesini sağlamıştır.

İçişleri Bakanlığı Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından “Genel Kolluk-Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyonu (KAAN) Projesi” kapsamında 81 ilde özel güvenlik görevlilerine eğitimler verilerek bütünleşme sağlanmış, bu kapsamda bir çok başarıya genel kolluğumuzla birlikte imza atılmıştır.

Özel güvenlik görevlilerinin ihbarı ve bildirimleri ile yüzde 80 başarı sağlanmıştır.

Canı pahasına, bizlerin can güvenliğini sağlayan özel güvenlik görevlilerimiz her türlü övgüyü ve ödülü hak etmektedir.

Unutulmamalıdır ki, toplumsal yaşamın her alanında görev yapan Özel Güvenlik Görevlileri toplumsal yaşam standardımızı yükselten bir vazife icra etmektedir.

Alın teri ve özverisiyle ülkemizin büyümesi adına gece gündüz demeden değer üreten özel güvenlik görevlilerimizin sağlığı ve güvenliği her şeyden önemlidir.

Görevlerini icra ederken şiddete maruz kalan, sözlü saldırıya uğrayan, hatta görevi başında hayatını kaybeden meslektaşlarımız mevcut. Bu vesile ile işini canı pahasına yapmakta olan, Görevini icra ederken; yaralanan sektör çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, hayatını kaybedenlere de Allahtan Rahmet diliyoruz.

Bu kapsamda İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun özel güvenlik görevlilerine yönelik olumlu ve ilgili tutumunu özel güvenlik görevlileri olarak fazlasıyla hissettik.

Özel güvenlik görevlilerinin etkin bir şekilde vazife başında görevini yapmasına katkı sunan başta İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’ya ve görevini büyük bir farkındalıkla icra eden özel güvenlik görevlilerine değer katan herkese şükranlarımızı sunuyor,

Sektörümüzün 26 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftasını Kutluyoruz.